Nadrzędno-podrzędny

Zastanawia mnie przymiotnik nadrzędno-podrzędny, który wystąpił w poradzie Rodzaj żeńsko-rzeczowy. Czy zgodnie z zasadą budowania przymiotników złożonych nie powinien znaczyć ‘zarówno nadrzędny, jak i podrzędny’? Chyba że należałoby uznać, że nie wszystkie przymiotniki złożone trzymają się tej zasady. Wydaje mi się, że nie budziłaby wątpliwości forma z myślnikiem: stosunek nadrzędny – podrzędny, zbudowana na podstawie zasady [408] WSO.
Zasada [408] WSO mówi o użyciu myślnika (ze spacjami), który wyznacza relacje między dwoma wyrazami lub wartościami. Ilustrowane jest to przykładami typu: Wyrazy biały – czarny, wysoki – niski to antonimy; Na trasie Warszawa – Kraków często zdarzają się wypadki. Tymczasem w powołanej w pytaniu poradzie mamy do czynienia z przymiotnikiem złożonym z dwóch członów równorzędnych znaczeniowo, które piszemy zawsze z łącznikiem (bez spacji). Może nieco wbrew dosłownemu znaczeniu wyrażenie stosunek nadrzędno-podrzędny ma w równym stopniu wartość nadrzędną i podrzędną.
Adam Wolański