Natężenie prądu

Dzień dobry,
jak należy wyrażać liczbę mnogą w odniesieniu do natężenia prądu? Wykonano pomiary natężenia prądów czy raczej Wykonano pomiary natężeń prądów, a może Wykonano pomiary natężeń prądu?

Pozdrawiam,
Bartosz Kania
Szanowny Panie,
rzeczownik natężenie ma liczbę mnogą, natomiast prąd w znaczeniu fizycznym występuje tylko w liczbie pojedynczej. Z gramatycznego punktu widzenia zatem poprawne są tylko dwa wyrażenia: pomiary natężenia prądu i pomiary natężeń prądu. To jednak, które z nich ma sens w danym kontekście, powinien rozstrzygnąć już specjalista.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski