Nazwa instytucji

Szanowni Państwo,
jestem zainteresowany dziejami archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego we Lwowie. Serdecznie proszę o informację, jaka jest poprawna pisownia następującej nazwy: Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej Obrządku Łacińskiego we Lwowie, Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej obrządku Łacińskiego we Lwowie czy Seminarium Duchowne archidiecezji lwowskiej obrządku Łacińskiego we Lwowie.

Z poważaniem
Zygmunt Śmiałek
W nazwach instytucji wielkimi literami zapisujemy wszystkie elementy z wyjątkiem spójników i przyimków oraz słów i wyrażeń: imienia, pod wezwaniem, na rzecz, do spraw, numer, przeciwko. A zatem poprawny zapis interesującej Pana instytucji to: Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej Obrządku Łacińskiego we Lwowie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski