Nazwa patrona

Proszę uprzejmie o wyjaśnienie jak jest poprawnie:

Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu

czy

Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego

Jerzy Jan Czopek

Imię i nazwisko patrona jest zazwyczaj ostatnim elementem składowym różnego typu nazw własnych. A zatem poprawna forma to: Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego, por. też np. Międzynarodowe Regaty Kajakowe na Dunajcu im. Olgi Małkowskiej.

Adam Wolański