Nazwa system obrony terytorialnej

Mój problem dotyczy wielkich i małych liter w akcie normatywnym. Konkretnie chodzi o zapis system obrony terytorialnej, gdzie system rozumiany jest jako zespół elementów działający jako całość. Jednoczenie system w tym znaczeniu nie jest rodzajem instytucji (komórki organizacyjnej).
Trudno przypuszczać, by nazwa system obrony terytorialnej była nazwą własną, a zatem właściwy jej zapis to ten od małych liter.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski