Nazwisko Belfer i imię Giorgi

Czy nazwisko Belfer odmieniamy tak samo jak rzeczownik pospolity belfer? Korzystając z okazji, proszę również o podanie odmiany gruzińskiego imienia Giorgi.
Nazwisko Belfer odmieniamy tak jak nazwę pospolitą, chyba że w tradycji rodzinnej nie ma tzw. [e] ruchomego (inaczej mówiąc – chyba że użytkownicy tego nazwiska mówią o sobie: pana Belfera, z panem Belferem, państwo Belferowie itd.).
Imię Giorgi (domyślam się, że męskie), niezależnie od tego, czy gruzińskie, czy należące do innego języka, odmieniamy przymiotnikowo: Giorgi, Giorgiego, Giorgiemu itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski