Nazwisko Karna

Szanowni Państwo,
chciałabym zapytać, jak poprawnie odmienić nazwisko Karna (Maria Karna i Tomasz Karna) w odniesieniu do tekstu zaproszenia: Państwo młodzi mają zaszczyt zaprosić Marię i Tomasza...? Karnów, Karnych, Karna

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie
Karolina Skoczylas
Nazwisko Karna w liczbie pojedynczej odmienia się tak jak rzeczownik żeński (np. wanna), natomiast w liczbie mnogiej jak rzeczownik męski. Poprawne formy jego liczby mnogiej to zatem:
M. To są państwo Karnowie.
D. Nie ma państwa Karnów.
C. Dziękuję państwu Karnom.
B. Zapraszam państwa Karnów.
N. Idę z państwem Karnami.
Ms. Rozmawiam o państwu Karnach.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski