Nazwisko Kozioł

Jak odmienić moje nazwisko? Przyznaję, że już sam mam problem, co odpowiadać pytającym.

Nazwisko Kozioł się odmienia, jak każde nazwisko męskie zakończone spółgłoską. Można zastosować deklinację tożsamą z odmianą wyrazu pospolitego (nie ma pana Kozła) lub – dla odróżnienia od nazwy zwierzęcia – odmienić bez oboczności (nie ma pana Kozioła).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski