Nazwisko dwuczłonowe

Dzień dobry!
Czy w związku z zasadą, że nazwiska małżeństw się odmieniają, na zaproszeniu należałoby napisać: Anna Nowak i Piotr Kowalscy, a nie: Anna Nowak-Kowalska i Piotr Kowalski?
Barbara
Jeżeli kobieta posługuje się nazwiskiem dwuczłonowym, to traktujemy je jako odrębny byt językowy, nie zaś jako element objęty zakresem mężowskiego nazwiska w liczbie mnogiej. Napiszemy zatem: Anna Nowak-Kowalska i Piotr Kowalski.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski