Nazwisko Laddy

Dzień dobry!
Chciałam się zapytać, gdyż mam wątpliwości, jak odmienić nazwisko Laddy.
Pozdrawiam
Jeśli jest to nazwisko noszone przez kobietę, to go nie odmieniamy (gdyż z nazwisk żeńskich odmieniają się tylko te, które są zakończone na -a). Jeśli jest to nazwisko męskie, to zachowuje się jak przymiotnik (np. młody). Należy jednak pamiętać o pewnych niuansach.
I tak, jeśli jest to nazwisko polskie, zostanie odmienione jak zwykły przymiotnik: Laddy, Laddego, Laddemu, Laddym. Jeśli należy ono do Węgra, to w całym paradygmacie pozostawimy „y”: Laddy, Laddyego, Laddyemu, Laddym. Jeśli zaś jest noszone przez innego niż Węgier obcokrajowca, w dopełniaczu, celowniku i bierniku (który jest równy dopełniaczowi) pojawi się apostrof: Laddy, Laddy’ego, Laddy’emy, natomiast narzędnik i miejscownik zostaną zapisane już bez tego znaku: Laddym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski