Nazwy aplikacji na smartfony czy tablety jak tytuły książek

Szanowni Państwo,
zastanawiam się nad poprawnym zapisem nazw własnych aplikacji na smartfon lub tablet, których tytuły zostały przetłumaczone. Według mnie powinny być zapisywane tak jak tytuły piosenek czy utworów literackich, czyli z dużą literą tylko w pierwszym wyrazie (jeśli dalej nie ma nazw własnych), np. Na żywo zamiast Na Żywo. Czy moje przypuszczenia są słuszne?
Tak, słuszne. Zapisywanie wszystkiego wielkimi literami jest kopiowaniem zwyczaju anglosaskiego.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie