Nazwy badaczy języków

Szanowni Państwo,
jak brzmi prawidłowa nazwa badacza języka gockiego (gotysta?), badacza języka szwedzkiego (swedysta, suedysta…?), języka staoormiańskiego (ormianista, armenista…?) i języka staro-cerkiewno-słowiańskiego?

Z szacunkiem
stały Czytelnik
Nazwy badaczy określonych języków tworzone są z użyciem formantu -ista/-ysta, por. germanista, słowacysta. W uzusie można znaleźć formy szwedysta (‘specjalista w dziedzinie szwedystyki’) i armenista (‘specjalista w dziedzinie armenistyki’). Gotysta to forma potencjalna. Specjalista w zakresie języka staro-cerkiewno-słowiańskiego (inaczej: języka starocerkiewnego lub języka starosłowiańskiego) to slawista (dawniej: słowianista).
Adam Wolański