Nazwy indywidualne związków operacyjnych

Dzień dobry,

mam kłopot z tym jak zapisać poprawnie nazwy:

Armia Poznań, Armia Pomorze

czy Armia "Poznań", Armia "Pomorze"

a może armia "Poznań" i armia "Pomorze" ?

Nie umiem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Uprzejmie proszę o pomoc.

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Anna znad Bzury (między innymi dlatego ważny poprawny zapis)

Przywołane w pytaniu wyrażenia to nazwy własne związków operacyjnych Wojska Polskiego. Piszemy je zatem od wielkich liter. Na mocy reguły [446/98.C.3.] WSO człon różnicujący tego typu nazw MOŻEMY objąć cudzysłowem. Poprawne zapisy to: Armia Poznań albo Armia „Poznań”, Armia Pomorze albo Armia „Pomorze”.

Adam Wolański