Nazwy miejscowości Konya, Antakya, Antalya należy odmieniać

Szanowni Państwo,
czy tureckie nazwy miejscowości, np. Konya, Antakya, Antalya, powinny być odmieniane (Konyi, Antakyi itd.)? Niepokoi mnie to, że niemal we wszystkich materiałach w internecie autorzy pozostawiają je w mianowniku.
Z wyrazami szacunku
Regina Gromacka
Nazwy Konya, Antakya, Antalya [wym. konja, antakja, antalja] są rodzaju żeńskiego, a więc należy je obowiązkowo odmieniać: D.C.Ms. Konyi, Antakyi, Antalyi, B. Konyę, Antakyę, Antalyę, N. Konyą, Antakyą, Antalyą. Potwierdza to Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją Edwarda Polańskiego (Warszawa 2010, s. 200; hasło Antalya).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie