Nazwy sądów

W zdaniu: „20 XI/2 XII 1864 r. powołano do życia Sądy Gminne działające przede wszystkim na wsi, pozostawiając Sądom Policji Prostej i Poprawczej głównie miasta” nazwy Sądy Gminne i Sądy Policji Prostej i Poprawczej piszemy małą czy wielką literą. Proszę o wyjaśnienie. D.N.
Wielką literą piszemy nazwy indywidualne (jednostkowe) instytucji. W przywołanym zdaniu nie ma tego typu nazw.
Adam Wolański