Nazwy wystaw w muzeach

Dzień dobry.

Jak poprawnie zapisywać nazwy wystaw stałych w muzeach, np.:

Galeria Sztuki Gotyckiej, Galeria Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XX wieku, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria Portretu Mieszczańskiego, Sztuka Orientu. Tak to funkcjonuje w Toruniu. Czy wymagane są tutaj wszędzie wielkie litery (tak jak w nazwach instytucji)?

Z szacunkiem

Andrzej Toruń

Nazwy wystaw stałych lub cyklicznych, którym organizatorzy chcą nadać specjalny tytuł, traktujemy jako nazwy własne i zapisujemy wielkimi literami. Wyjątkowo małymi literami zapisujemy przyimki oraz spójniki występujące wewnątrz tych nazw. Przykładowo: Galeria Malarstwa i Rzeźby Polskiej od Końca XVIII do Początku XX wieku.

Adam Wolański