Nazwy zawodów sportowych

Jak poprawnie należy pisać nazwy zawodów sportowych, np. powiatowe zawody w piłce ręcznej.
Wyrażenie powiatowe zawody w piłce ręcznej może być zarówno nazwą pospolitą, jak i nazwą własną lub jej elementem. Jako nazwa własna występowałoby zapewne w połączeniu z określeniami wskazującymi na miejsce, czas itd. rozgrywek – wówczas zapisalibyśmy je od wielkich liter, np. I Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej w Dąbrowie. Bez wyrażeń określających jest to raczej nazwa pospolita, a więc taka, którą zapisujemy od małych liter.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski