Nie głupiam

Szanowni Państwo!
Zwracam się do Państwa z pytaniem, czy w stylizowanym „na staro” tekście można użyć zwrotu, tak jak bohaterka książki, Nie głupiam. Oczywiście rozumiem, co to zdanie oznacza, zastanawia mnie jednak ten zwrot, nie jestem pewna, czy takie słowotwórstwo można usprawiedliwić stylem archaicznym.

Z poważaniem
Anna
Taka konstrukcja jest trochę archaiczna, jednak właśnie w tekstach stylizowanych na dawne jest jak najbardziej na miejscu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski