Nie konsensualny, a więc jaki?

Witam Państwa,
chciałabym odnaleźć w języku polskim antonim słowa konsensualny. Czy istnieje jedno słowo oddające angielskie pojęcie dissensual, które jest opozycją do angielskiego słowa consensual? W Słowniku wyrazów obcych Kopalińskiego znalazłam: „konsens dawn. zgoda, zezwolenie (zwł. urzędowe) na coś. Etym. – łac. consensus 'zgoda' od consentire 'zgadzać się'; zob. kom-; sens”.
Utworzony od tego rzeczownika termin konsensualny występuje w polszczyźnie (vide umowa konsensualna). Zamieszcza go także Państwa słownik: „konsensualny praw. będący wynikiem zgodnych oświadczeń woli obu stron, p.-łac. consensualis”. Natomiast nie potrafię odszukać jego antonimu. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Marta Hudak
Pani Marto,
słowa pojawiają się, gdy są potrzebne. Czasem niewielu ich używa, czasem przemijają. Myślę, że w specjalnej sytuacji, gdy brak słowa znaczeniowo odpowiadającego angielskiemu dissensual będzie Pani bardzo doskwierał, może Pani użyć słowa dyssensualny. Ale może zwykłe niezgodny wystarczy?
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, prof., Uniwersytet Warszawski