Nie nadużywać przecinka

Szanowni Państwo,
czy wyrazy: ogólnie, przykładowo, rozpoczynające zdanie, oddzielamy przecinkiem? Na przykład: „Ogólnie, dowolne przybliżenie obliczamy według wzoru…” lub „Przykładowo, wybierzmy do obliczeń następujące wyrażenie…”.
Z poważaniem,
J.B.
Zasada [387] WSO PWN pozwala oddzielać przecinkiem niektóre inicjalne partykuły, ich wyliczenie jednak jest niepełne, a codzienna praktyka podsuwa niezliczone przykłady nadużywania przecinka w pozycji po inicjalnym składniku zdania, w szczególności okoliczniku. W pierwszym Pani zdaniu najlepiej by było zamienić Ogólnie na Ogólnie biorąc, co będzie łatwiejsze i nie pozostawi wątpliwości, że przecinek jest konieczny. W drugim zdaniu przecinek można zostawić, a można też z niego zrezygnować.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski