Nie sposób

Dzień dobry,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad poprawną odmianą  jednej złotej metody w zdaniach typu:  Każda rzeka jest inna, dlatego nie sposób znaleźć jedną złotą metodę/jednej złotej metody na przeprawianie się przez nie.

W podobnych wypadkach właściwy jest dopełniacz czy biernik?

Pozdrawiam

Poprawne są obie konstrukcje: z biernikiem (Nie sposób znaleźć jedną złotą metodę) oraz z dopełniaczem (Nie sposób znaleźć jednej złotej metody).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski