Nie wyzdrowieję, nie prędko

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o rozstrzygnięcie, czy w zdaniu „Nie wyzdrowieję, nie prędko” jest błąd. Jeśli nie – jak opisać wyjątek, który decyduje o poprawności oddzielnie pisanego nie prędko?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Myślę, że można taką pisownię aprobować. Może ją uzasadniać ukryte przeciwstawienie: nie prędko, ale wręcz przeciwnie. Można całość odczytać jako skrót dłuższej wypowiedzi: „Nie wyzdrowieję lub nie tak prędko wyzdrowieję”. Być może kontekst podsuwa jeszcze inne rozwiązania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski