Nie z imiesłowami

Dzień dobry.

Czy „nie” z imiesłowami przymiotnikowymi wciąż można pisać oddzielnie w pewnych przypadkach z tzw. świadomością językową (zgodnie z uchwałą Rady Języka Polskiego: https://rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=73:pisownia-qnieq-z-imiesowami-przymiotnikowymi&catid=43:uchway-ortograficzne&Itemid=59), czy może już ta zasada odeszła do lamusa i taka pisownia jest traktowana jako błąd?

Jeśli świadomie i poprawnie piszemy nie z imiesłowami odmiennymi rozłącznie, to nie popełniamy błędu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski