Nie za uprzejmie

Witam serdecznie,
zwrócono mi uwagę, że napisane przeze mnie zdanie: „Chylę czoła w wyrazie uznania dla pańskiej logiki” jest niepoprawne. Byłbym wdzięczny za poprawienie zasugerowanego błędu.
Pozdrawiam,
Kuba Łagoda
Zdanie nie jest niepoprawne, jest jednak tak ostentacyjnie uprzejme, a przy tym wymyślne, że aż budzi podejrzenia. Można się zastanawiać, czy nie wyraża ironii, a więc czy nie jest zawoalowaną krytyką czyjegoś sposobu myślenia.
„Chylę czoła przed pańską logiką” brzmiałoby prościej, ale też mogłoby nasunąć podejrzenia o ukrytą ironię. Gdybyśmy rzeczywiście chcieli pochwalić czyjś sposób rozumowania, zróbmy to jak najprościej, np. „Podzielam pański punkt widzenia” albo „Podoba mi się pański sposób argumentacji”.
Mirosław Bańko, PWN