Nie żebym marudził, ale…

Czy powinno się stawiać przecinek po nie w zdaniu: „Nie żebym marudził, ale robisz to w zły sposób”?
Pozdrawiam
W tego typu zdaniach nie stawiamy przecinka po nie. Ich sens można tłumaczyć następująco: 'Nie jest tak, żebym marudził, ale…'. Por. Inny słownik języka polskiego PWN, hasło żeby, punkt 5, gdzie znajdujemy m.in. taki przykład: „Ślub musi być kościelny. Nie żebym była taka religijna, ale jak już, to już”.
Mirosław Bańko, PWN