Niech poczeka

Czy jest poprawna i dopuszczalna forma zwracania się do drugiej osoby: Niech przyjdzie, Dziękuję, że jest albo Czy ona dzwoniła do mnie?
Dziwi mnie ten sposób zwracania się bezpośrednio do danej osoby. Kiedy jest skierowany do mnie bezpośrednio, jestem zniesmaczona.
Za wyjaśnienie z góry dziękuję.
Zwracanie się do kogoś przy użyciu 3. osoby bez towarzyszącego słowa pan, pani itd. jest charakterystyczne dla niektórych gwar (między innymi na Podlasiu). W języku ogólnym formy takie (jeśli się w ogóle pojawiają) są odbierane jako niegrzeczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski