Niekonieczne przecinki

Szanowni Państwo!

Znalazłem takie zdanie "Historię piszą zwycięzcy, ale jeśli zaczyna się kadencję od falstartu, to może się okazać, że ręka trzymająca piszący tę historię długopis należy do kogoś innego". Czy po "trzymająca" i "należy" nie powinno się postawić przecinków?

Pozdrawiam,

Marcin Nowak

We wskazanych w pytaniu miejscach przecinki są zbędne. Zdanie jest poprawne pod względem interpunkcyjnym. Fakultatywnie przecinkami lub myślnikami można byłoby wydzielić tzw. rozwinięty imiesłów przymiotnikowy, por.

Historię piszą zwycięzcy, ale jeśli zaczyna się kadencję od falstartu, to może się okazać, że ręka – trzymająca piszący tę historię długopis – należy do kogoś innego.

Adam Wolański