Niekonsument

Szanowni Państwo,
spotkałem się ze zwrotem konsument czyli osoba prywatna, odbiorca usług i produktów oraz osoba będąca przedsiębiorcą opisana słowami nie konsument czy jednym niekonsument. Często w dokumentach widnieje zwrot nie jest konsumentem, a opisanego połączenia już nie.
Z góry dziękuję za pomoc,
Łukasz
Szanowny Panie,
o ile dobrze rozumiem Pański list, pyta Pan o to, czy słowo niekonsument jest poprawne. Tak, jest poprawne – nie z rzeczownikami piszemy łącznie (por. nieprzyjaciel, niepogoda, niewygoda).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski