Nieobjęty

Czy słowo nieobjętego piszemy z nie razem czy osobno?

Dziękuję za odpowiedź.

Zgodnie z obowiązującą już od 20 lat uchwałą Rady Języka Polskiego https://rjp.pan.pl/uchway-ortograficzne?view=article&id=73:pisownia-qnieq-z-imiesowami-przymiotnikowymi&catid=43, imiesłowy przymiotnikowe (a nim jest forma objęty) można zapisywać łącznie z cząstką nie.

Można też je zapisywać „po staremu”: w znaczeniu czasownikowym – rozdzielnie, w znaczeniu przymiotnikowym – łącznie. Tak więc pisownia łączna zawsze będzie poprawna.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski