Nieustannie liczymy czas, czyli o wyrażeniu za tydzień

Szanowna Poradnio,

Dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Ostatnie! pytanie w kwestii czasu, będę wdzięczny za pomoc.

Czy poprawnym jest mówić np. we wtorek, za tydzień w piątek, należy to rozumieć, za tydzień od wtorku i doprecyzowanie, że chodzi o piątek, czy za tydzień licząc od piątku trwającego tygodnia?

Pozdrawiam
Stosowanie wyrażeń, o które Pan pyta, nie jest kwestią poprawności, lecz komunikatywności. Jeśli rozmawiam z kimś we wtorek i powiem, że spotkamy się za tydzień w piątek, to rozmówca domyśli się, że nie chodzi o najbliższy piątek, lecz o ten, który będzie w kolejnym tygodniu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski