Nomen omen

Dzień dobry. Czy zwrot nomen omen w wyrażeniu  na wypadek, nomen omen, wypadku...  jest poprawnie użyty?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wyrażenie nomen omen znaczy dosłownie 'nazwa znak (nazwa będąca znakiem)' jest to nazwa, której forma jest znacząca, wskazuje na czyjeś cechy. Tradycyjnie zatem używa się jej w odniesieniu do nazw własnych, zwracając uwagę na to, że czyjeś imię czy nazwisko trafnie charakteryzuje tę osobę, np. Najwyższą uczennicą w klasie jest Marysia – nomen omen – Wysoka. W konstrukcji ...na wypadek, nomen omen, wypadku... nie występuje nazwa własna ani jakakolwiek inna nazwa, która mogłaby coś lub kogoś charakteryzować. Dlatego użycie to sytuuje się poza granicą poprawności.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski