O audycie raz jeszcze

Jaka forma jest poprawna: audyt czy audit? W prasie częściej występuje audyt, ale w innych tekstach, np. w Polskich Normach, jest audit. Czy obie formy są prawidłowe? Osobiście przychylałabym się do formy audyt, powołując się (choć nie wiem, czy to poprawne) na analogię do formy kredyt. Proszę o wyjaśnienie, poniewaz słowniki milczą.
Pozdrawiam całą Redakcję
Iwona Lewandowska
Poprawną formą jest audyt. Analogia do kredytu jest słuszna – w obu wyrazach mamy grupę dy, która powstała z przyswojenia polszczyźnie obcej fonetycznie grupy di. O audycie pisaliśmy już wielokrotnie w naszej Poradni – wystarczy wpisać to słowo w okienko „znajdź słowa”, aby znaleźć wcześniejsze odpowiedzi.
Mirosław Bańko