O co można podejrzewać?

Czy jeżeli podejrzewam taksówkarza o jazdę (do celu) na około to, to zdanie nacechowane jest od razu negatywnie czy można kogoś podejrzewać bez osądzania negatywnego?

Z poważaniem,
Mateusz N
Czasownik podejrzewać łączy się ze słowami, które oznaczają coś złego. Jeśli mówimy Podejrzewam go o napisanie tego listu, to dajemy do zrozumienia, że napisanie listu uważamy za coś nagannego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski