O latynizmie per aspera ad astra

Jak prawidłowo w języku łacińskim pisze się per aspera ad astra? Czy należy użyć dużych liter?
Dziękuję za poradę.
Absolutnie nie. Piszemy: Per aspera ad astra (dosł. ‘przez ciernie do gwiazd’; przen. ‘przez trudy, cierpienia do sukcesu’), jeśli owa złota myśl rozpoczyna zdanie, ale oczywiście przez małe p w przyimku per, gdy znajduje się w środku. Dodam, że podobny sens mają powiedzenia ad augusta per angusta (dosł. ‘do wielkiego przez wąskie’, przen. ‘do wielkich osiągnięć przez trudności’, z dramatu Hernani, czyli honor kastylijski (lub kastylski), 4, Wiktora Hugo) oraz macte nova virtute puer; sic itur ad astra (‘chwała twej młodzieńczej odwadze, chłopcze; tak się kroczy ku gwiazdom’, z Eneidy Wergiliusza, 9, 641).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie