O słowie wiki

Szanowni Państwo,
w internecie funkcjonują strony bazujące na oprogramowaniu MediaWiki, nazywane potocznie wiki. Chciałbym się zapytać, jaka jest poprawna deklinacja słowa wiki – czy np. w trakcie odmiany w liczbie pojedynczej słowo to otrzymuje końcówki czy forma pozostaje taka sama? Jak poprawnie wygląda deklinacja tego słowa w liczbie mnogiej?
Pozdrawiam oraz z góry dziękuję za odpowiedź.
Słowo, które interesuje internautę, rzadko występuje samodzielnie, przeważnie jako część wyrażenia, np. strona(y) wiki, serwis wiki, mechanizm wiki, budowa wiki, technologia wiki, lub jako pierwszy człon wyrazów złożonych tworzących nazwy serwisów typu wiki, np. Wikipedia – wolna encyklopedia, Wikimedia Commons – repozytorium plików graficznych, Wikinews – serwis informacyjny, Wikicytaty – zbiór cytatów, Wikiźródła – repozytorium tekstów źródłowych, Wikisłownik – wielojęzyczny słownik, Wikibooks – podręczniki pisane w trybie wiki, Wikiwersytet – repozytorium wolnych zasobów edukacyjnych, Wikipodróże – zbiór przewodników turystycznych, Wikidane – repozytorium danych. Końcówka -i w słowie wiki sprawia, że nie podlega ono odmianie (tak samo jak kiwi), a w związku z tym nie przyjmuje form pluralnych. Jest tylko kłopot z jego rodzajowością gramatyczną, to znaczy z tym, czy należy mówić i pisać (to) wiki czy (ta) wiki. Na razie panuje w tym względzie rozchwianie – jedni używają połączeń własne wiki, dawne wiki, inni nowa wiki, moja wiki. Obydwa warianty rodzajowe trzeba uznać za dopuszczalne. Niekiedy końcówka -i w formie wiki skłania użytkowników polszczyzny do traktowania jej jak rzeczownika liczby mnogiej (tak jak słowiki) i posługiwania się zwrotami typu moje nowe wiki są naprawdę dobre. Takiej polszczyzny nie należy aprobować.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie