O wielką literę w słowie szabat

Czy nazwę święta Szabat piszemy dużą czy też małą literą? W publikacji powołującej się na Komisję Języka Religijnego czytam, że nazwy świąt należy pisać dużą literą: Wielkanoc, Boże Narodzenie, Środa Popielcowa…, a „Nazwy typu: pierwszy piątek miesiąca, szabat (szabas) małą literą, podobnie jak niedziela…”. Otóż Szabat jest najważniejszym świętem żydowskim, a nie zwyczajem. Literatura judaistyczna wymienia to święto z ogromnym szacunkiem, i wyłącznie dużą literą.
Nie tylko w Zasadach pisowni słownictwa religijnego R. Przybylskiej i W. Przyczyny, ale także we wszystkich słownikach ortograficznych słowo szabat (szabas, sabat) zapisane jest małą literą (traktuje się je tak samo jak niedzielę). Również w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją A. Markowskiego (Warszawa 2004, s. 1130) czytamy: szabat a. szabas (nie: szabes) rel. ‘dzień świąteczny u żydów’: Obchodzić szabat. Jednak w Polskim słowniku judaistycznym. Dzieje. Kultura. Religia. Ludzie opracowanym przez Z. Borzymińską i R. Żebrowskiego podaje się zarówno pisownię szabat, jak i Szabat. Myślę, że z różnych powodów owa oboczność powinna trafić do przyszłych wydań słowników języka polskiego.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie