O zapisywaniu japońskiego imienia męskiego Genji w odmianie

Proszę o wypowiedzenia się na temat odmiany japońskiego imienia Genji. Wydawałoby się, że nie ma potrzeby dodawać apostrofu przed końcówkami przypadków zależnych, ponieważ samogłoska w wygłosie nie jest niema. A jednak w literaturze specjalistycznej czasami zdarzają się użycia apostrofu. Czy można w jakiś sposób wytłumaczyć jego użycie?
Nie można. Jeśli ktoś pisze Genji’ego czy Genji’emu zamiast Genjiego, Genjiego, Genijim (identycznie Kenji, Kenjiego, Kenjiemu), to zdradza spore luki w znajomości reguł o poprawnej pisowni.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie