O zapisywaniu metodyka scrum/agile, scrum master i product master

Będę wdzięczna za pomoc w odpowiedzi na pytanie dotyczące pisowni słów z zakresu IT. Nie wiem, czy traktować je jako nazwy własne i wtedy pisać wielkimi literami, czy nie. Chodzi o zwroty: Metodyka Scrum/Agile czy: Metodyka scrum/agile?
I w nawiązaniu do tego: scrum master czy Scrum Master? product master czy Product Master?
Językoznawca może jedynie zachęcać do tego, by informatycy oddawali w piśmie terminy specjalistyczne pochodzące z języka angielskiego małymi literami, tzn. żeby pisali metodyka scrum, metodyka agile, scrum master, product master itp. W praktyce prawie zawsze widuje się pisownię owych zapożyczeń literami wielkimi (np. Scrum to obecnie najbardziej popularny framework, czyli ramy postępowania, w rodzinie metod Agile, tzw. zwinnych; Po raz pierwszy ogólne założenia metodyki Scrum opublikowano w 1986 roku w artykule „The New New Product Development Game”, w czasopiśmie „Harward Bussines Review”; W największym skrócie Scrum Master odpowiada za to, aby Scrum był rozumiany i stosowany). Dopóki cała terminologia angielska IT przenoszona na grunt polszczyzny nie zostanie przez językoznawców i leksykografów skodyfikowana (nikt się jakoś do tego nie garnie…), dopóty każde udzielenie odpowiedzi na ten temat będzie niepełne, a dla informatyków niezobowiązujące.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie