OKO, webmasterstwo i webmastering

Mam 2 pytania. 1) W jednym z banków jest rachunek Otwarte Konto Oszczędnościowe, co w skrócie zapisałbym OKO. Jaka jest liczba mnoga od tego skrótu? Czyżby OKA? 2) Drugie pytanie związane jest z dziedziną, którą się zajmuję… no i właśnie… czy jest to webmasterstwo czy webmastering? Czytając wiele stron internetowych, spotykam obie formy; czy może te dwa słowa oznaczają coś innego? Prosiłbym o wyjaśnienie.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Ad 1. Skrótowce zakończone w wymowie na -o, np. ORMO, Pekao, nie odmieniają się. W takim razie do wyrażania mnogości najrozsądniej używać form opisowych, np. „Mam dwa konta OKO”. Owszem, w języku mówionym bardzo naturalne jest dążenie do odmienności, toteż nie zdziwiłbym się, gdybym usłyszał, że ktoś odmienia ten skrótowiec, ale zrozumieć treść mógłbym tylko w odpowiednim kontekście. Oznacza to, że zakres stosowania form odmienianych tego wyrazu nawet w mowie nie może być szeroki i musi ograniczyć się do określonego środowiska.
Ad 2. Wyrazy webmasterstwo i webmastering są synonimami o znaczeniu ‘wykonywanie funkcji, zawodu zarządcy witryny internetowej’, przy czym drugi z nich został zapożyczony z angielskiego, a pierwszy powstał na gruncie polszczyzny od zapożyczonego wyrazu webmaster z dodatkiem przyrostka -stwo. Używa się obu, mniej więcej równie często, a wybór określonego z nich to problem stylistyczny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski