Obarczony błędem

Szanowni Państwo,
wiem, że niepoprawne są zdania z konstrukcją coś jest obarczone błędem. Czy tak samo jest z konstrukcją obciążone błędem: Badania nad rozwojem tych organizmów są obciążone pewnego rodzaju błędem.
Chciałabym jeszcze nawiązać do odpowiedzi Budynek miał własne kuchnię i garaż. Czy na pewno należy uzgodnić określenie z kuchnią i garażem? Wygląda to dziwacznie.
Z poważaniem
A.K.
Nie wiem, skąd zaczerpnęła Pani informację, że zwrot obarczony błędem jest niepoprawny. Jest to frazeologizm notowany przez słowniki, np. przez Multimedialny słownik języka polskiego PWN pod red. M. Bańki, Warszawa 2006, hasło obarczyć): Mówimy, że coś jest obarczone błędem, jeśli zawiera w sobie błąd.
W drugiej sprawie – niezmiennie uzgadniamy przydawkę z formą członu nadrzędnego; jeśli człon nadrzędny składa się z dwóch wyrazów, to przydawka musi wystąpić w liczbie mnogiej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski