Obraźliwość

Witam.

Proszę i interpretacje znaczenia zwrotu: Krzywdę robisz logice. Krzywdę robisz czytelnikom – zamieszczone na forum.

Jaki mają charakter – czy są obraźliwe?

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

obraźliwość jest kategorią tak złożoną, że trudno o niej wyrokować na podstawie jednej krótkiej wypowiedzi. Aby stwierdzić, czy dana wypowiedź jest obraźliwa, należałoby przeanalizować dokładnie kontekst, relacje nadawcy z odbiorcą, sytuację wypowiedzi itd.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski