Oddział dla Dzieci; Wypożyczalnia dla Młodzieży i Dorosłych

Szanowni Państwo,
jak należy zapisać nazwę działów w bibliotece? Oddział dla Dzieci czy Oddział dla dzieci, Wypożyczalnia dla Młodzieży i Dorosłych czy Wypożyczalnia dla młodzieży i dorosłych? Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Są to nazwy jednostkowe w każdej bibliotece, które zazwyczaj chce się jakoś wyróżnić przez zapisanie ich członów (z wyjątkiem przyimków i spójników) wielkimi literami. Dlatego przeważnie widuje się napisy na szyldach: Oddział dla Dzieci i Wypożyczalnia dla Młodzieży i Dorosłych. Nie wydaje mi się jednak jakimś sporym uchybieniem napisanie wszystkiego inaczej – jedynie z pierwszym wyrazem oddanym wielką literą: Oddział dla dzieci; Wypożyczalnia dla młodzieży i dorosłych. Oczywiście w tekście na temat działalności takiej czy innej biblioteki napiszemy, że „bardzo dobrze działa w niej wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży”, a „oddział dla dzieci cieszy się największą liczbą odwiedzających”.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie