Oddział

Jaką literą (dużą czy małą) powinniśmy napisać słowo oddział w nazwie instytucji: Centralne Laboratorium Badawcze oddział w Lublinie?
Słowo oddział występujące w nazwie instytucji zapisujemy od wielkiej litery, gdyż jest to element tej nazwy. Na ogół wyrażenie ze słowem oddział (a także np. departament, dział itp.) oddzielamy od nazwy głównej przecinkiem lub kropką. Poprawny więc zapis to: Centralne Laboratorium Badawcze. Oddział w Lublinie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski