Odłożyć czy odstawić?

Na jednej z grup dyskusyjnych użytkownicy spierali się na temat stwierdzenia odłożyć kieliszek wina. Czy poprawne jest sformułowanie, że x odłożył kieliszek wina? Zaproponowana forma to odstawił kieliszek wina.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Na pewno zdanie Odstawiłem kieliszek wina dokładnie odnosi się do opisywanej czynności – kieliszki się bowiem stawia w jakimś miejscu, a nie kładzie. Jednak kłaśćpołożyć, a także ich odpowiedniki o precyzyjniejszym znaczeniu, w tym właśnie: odkładać – odłożyć, potocznie nazywają także po prostu chwilowe pozbycie się czegoś.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski