Odmiana imienia Kawhi

Szanowni Państwo,
chciałem się do Państwa zwrócić z pytaniem o wzór odmiany oraz sposób zapisu imienia amerykańskiego koszykarza, które w podstawowej formie brzmi Kawhi Leonard (imię wymawiane jest „Kałaj”). O ile odmiana nazwiska jest dość oczywista, tak imię sprawia drobne kłopoty. Będę wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii.

Z pozdrowieniami,
Michał
Imię amerykańskiego koszykarza wymawia się /kǝˈwaɪ/. Odmienia się je następująco:
M. Kawhi Leonard
D.B. Kawhia Leonarda
C. Kawhiowi Leonardowi
N. Kawhiem Leonardem
Ms. Kawhiu Leonardzie

Przykłady:
Spurs musieli radzić sobie bez Kawhia Leonarda.

Na osobny akapit zasługuje też to, co w defensywie przeciwko Kawhiowi Leonardowi wyczyniał Harrison Barnes.

Wspólnie z Kawhiem Leonardem miał wprowadzić klub w nową erę i rzucić wyzwanie Golden State Warriors.

Zaza Pachulia mówił dziennikarzom po poniedziałkowym treningu, że bardzo szanuje trenera Spurs Gregga Popovicha, ale odpiera jego zarzuty odnośnie „niebezpiecznego i niesportowego” zagrania na Kawhiu Leonardzie podczas pierwszego meczu Finałów Konferencji Zachodniej.
Adam Wolański