Odmiana nazw sądów i wydziałów

Czy prawidłową praktyką jest dokonywanie odmiany przez przypadki nazw wydziałów sądów oraz oddzielanie od siebie oznaczenia sądu i jego wydziału przecinkiem? Które z poniższych form zapisu są poprawne?
Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie, I Wydział Cywilny z 17 marca 2020 r.
Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie I Wydział Cywilny z 17 marca 2020 r.
Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie, I Wydziału Cywilnego z 17 marca 2020 r.
Wyrok Sąd Okręgowego w Krakowie I Wydziału Cywilnego z 17 marca 2020 r.
Polszczyzna jest językiem fleksyjnym, więc – co do zasady – wszystko, co jest odmienne, należy w określonym wypowiedzeniu odmieniać, pozostając w zgodzie z zasadami fleksji i budową składniową owego wypowiedzenia. Trzeba bowiem wiedzieć, że w językach fleksyjnych końcówka gramatyczna decyduje o funkcji wyrazu w zdaniu. Przykładowo: rzeczownik w mianowniku będzie podmiotem, a rzeczownik w dopełniaczu – dopełnieniem. Dzięki temu wiemy, kto był wykonawcą czynności, a co było jej obiektem niezależnie od szyku wyrazów w zdaniu.
Przywołane w pytaniu sformułowania nie są najpewniej oficjalnymi nagłówkami wyroków sądowych, ponieważ te mają w polskim orzecznictwie zupełnie inną strukturę, por. np.
WYROK
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Dnia 21 czerwca 2018 r.
Sąd Okręgowy w Krakowie II Wydział Cywilny Odwoławczy
[…]
uchyla zaskarżony wyrok i sprawę przekazuje Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Podgórza w Krakowie do ponownego rozpoznania, pozostawiając temu Sądowi rozstrzygnięcie
o kosztach instancji odwoławczej.
Jeśli zatem nie mamy do czynienia z oficjalnym nagłówkiem, najlepsza byłaby wersja następująca:
Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie I Wydziału Cywilnego z 17 marca 2020 r.
Przecinek między określeniem sądu i wydziału jest zbędny, ponieważ nie są to elementy jednorodne. Należy przy tym zwrócić uwagę, że w wypadku sądów najpierw występuje nazwa całego organu, a potem jego części składowej, podczas gdy w wypadku innych instytucji jest zazwyczaj odwrotnie, por. np. XII Odział NBP, II Departament MSW.
Adam Wolański