Odmiana obcych nazw firmowych

Szanowni Państwo!
Jak odmieniać kłopotliwe nazwy zagranicznych firm? Przykładowo Volkswagen Group nie odmieniłabym, ale powinna być Grupa Volkswagen czy Grupa Volkswagena? Jak postąpić z nazwami typu Alasca Wild – pracuję w Alasca Wild czy Alasce Wild / pracuje w Wild czy Wildzie?
O odmianie obcych nazw firmowych decydują dwa czynniki: to, czy dany wyraz da się wpisać w odpowiedni polski wzorzec odmiany, oraz uzus, por. np. Prumerica, do Prumeriki, o Prumerice, ale: Cuprum.
Wyrażenie Grupa Volkswagen jest spolszczeniem nazwy anglojęzycznej o odmiennym szyku (Volkswagen Group). W polszczyźnie rzeczownik grupa w wypadku jednych nazw firmowych łączy się z dopełniaczem (np. Grupa Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, Grupa Banku Ochrony Środowiska), a w wypadku innych – z mianownikiem (Grupa Poczta Polska, Grupa Polski Koncern Mięsny). Nie ma tu jednoznacznej reguły. Rządzi uzus. Szybka kwerenda internetowa pozwala stwierdzić, że forma Grupa Volkswagen występuje ponad 42 000 razy, a Grupa Volkswagena – 13 000.
Co się zaś tyczy ostatniej nazwy własnej firmowej wymienionej w pytaniu: w wypowiedzi oficjalnej powiemy, że pracujemy w Alasca Wild (lepiej: w firmie Alasca Wild), w wypowiedzi nieoficjalnej możemy mówić, iż jesteśmy zatrudnieni w Alasce czy Wildzie.
Adam Wolański