Odmieniamy pendrive

Witam,
jak powinno się odmieniać rzeczownik pospolity pendrive? Nawet notacja z apostrofem dla wyrazów obcych sprawia problemy – czy np. poprawne jest na pendrive'ie?
Pozdrawiam,
Piotr Bielatowicz
Ze względu na tzw. e nieme, czyli nie wymawiane, kończące temat fleksyjny, końcówkę poprzedzamy apostrofem: pendrive'a, pendrive'owi, pendrive'em. Wyjątkiem jest miejscownik (i równokształtny wołacz), w którym dochodzi do zmiany końcowej spółgłoski, w związku z czym stosujemy pisownię spolszczozną: pendrivie albo nawet pendriwie. Dalsze przyswojenie tego wyrazu polszczyźnie mogłoby prowadzić do całkowiej rezygnacji z apostrofów – pisalibyśmy wtedy pendrajwa, pendrajwowi, pendrajwem. Takie formy już trafiają się na stronach internetowych.
Mirosław Bańko, PWN