Odmieniamy nazwę

Szanowni Państwo,

bardzo proszę o pomoc w sprawie odmiany nazwy miasta w Niemczech: Münster. Słowniki ortograficzne i nazw własnych zalecają odmieniać (rozumiem, że analogicznie np. do Trewir czy Weimar), ale zleceniodawca upiera się przy nieodmienianiu (uciekł z Münster itp.). Powołuje się przy tym na opinię prof. Miodka wyrażoną gdzieś w internecie. Czy jest sens upierać się przy odmianie?

Z poważaniem

M.D.

Szanowna Pani,

skoro WSO wyraźnie wskazuje, że Münster jest nazwą odmienną, to należy ją odmienić.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski