Odmieniamy nazwisko Geweke

Dzień dobry,

chciałbym się zapytać jak się poprawnie odmienia nazwisko Geweke.

John Geweke to matematyk, pracownik naukowy, autor Diagnostyki - no i w tym miejscu zaczyna się problem.

Czy poprawną formą jest Diagnostyka Geweke'ego?

Wymowa tego nazwiska (według jego deklaracji) to "Gave' - a - key" - czyli e wymawia się jako i.

Ten apostrof pomiędzy dwoma e wygląda dla mnie problematycznie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc,

Rafał Święch

Przywołaną w pytaniu nazwę własną osobową będziemy odmieniali w następujący sposób:

M. John Geweke;

D. Johna Gewekego (a. Geweke’ego, a. Geweke);

C. Johnowi Gewekemu (a. Geweke’emu, a. Geweke);

N. z Johnem Gewekem (a. Geweke);

Ms. o Johnie Gewekem (a. Geweke).

Adam Wolański